اسکلت فلزی

اسکلت فلزی
اسکلت فلزی ( steel structure) متشکل از فولاد، تیر و ستون می باشد. در مقایسه با ساختمان های بتنی، استفاده از فلز در ساخت ساختمان موجب می شود که علاوه بر اینکه فضای کمتری را نسبت به بتن اشغال کند وزن آن نیز در مقایسه با ساختمان بتنی کاهش یابد و این کاهش وزن موجب کاهش وزن کلی ساختمان می گردد.
با توجه به اینکه فولاد از مقاومت بالایی برخوردار است در نتیجه این نوع اسکلت برای سازه هایی که در تعداد طبقات بالا و یا ساختمان هایی که در زمین های سست بنا می شوند مناسب ترند. نصب قطعات فلزی نسبت به قطعات بتنی زمان کمتری می برد و در نتیجه سرعت ساخت ساختمان های فولادی در مقایسه با ساختمان بتنی بالاتر است. این نوع اسکلت قابلیت تقویت پذیری دارد، در نتیجه اگر در زمان ساخت ساختمان ایرادی رخ دهد می توان اسکلت را در حین کار با روش های موجود تقویت کرد.
اگر پس از اتمام ساختمان قصد اضافه کردن قسمت هایی را به آن دارید، این نوع سازه قابلیت گسترش دهی دارد. به دلیل ارتجاع پذیری بالای این نوع اسکلت ها می تواند در مقابل ضربات و تنش ها مقاوم تر از ساختمان های بتنی باشند.

انواع اسکلت فلزی
پیچ و مهره ای
می توان گفت اسکلت فلزی پیچ و مهره ای بهترین نوع اسکلت فلزی است. ستون های این اسکلت از قبل در کارخانه بر اساس نوع کامیون یا تریلی حامل آن برش میخورند و به محل ساختمان منتقل می شوند.
معمولا برش های 6 متری برای کامیون و برش های 12 متری برای تریلی مرسوم است. با توجه به استقامت بالای این نوع اسکلت برای ساخت آسمان خراش ها از این نوع سازه استفاده می شود.

جوشی
در ساخت این نوع اسکلت بهتر است از متخصصان این حوزه استفاده شود زیرا اگر قطعات به هم به درستی جوش نخورند ایراد زیادی در کار به وجود می آید و استقامت کلی سازه را دچار خسارت جبران ناپذیری می کند. در این نوع اسکلت ستون ها در همان محل پروژه برش خورده و جوش میخورند.
شرکت شالوده فولاد آسیا با استفاده از دانش و تخصص مهندسین مجرب این حوزه پروژه های فراوانی را با موفقیت به پایان رسانده است.

این شرکت در ساخت اسکلت های فولادی از روش پیچ و مهره ای استفاده کرده و پروژه های کوچک و بزرگ فراوانی در زمینه ساخت اسکلت فلزی در کارنامه خود دارد.
از انواع پروژه های انجام شده توسط این شرکت می توان به مجتمع تجاری و اداری در گرگان، مجتمع تجاری به روش جوش در گرگان، مسجد راه آهن شمال به روش پیچ و مهره ای در گرگان، مدرسه تیز هوشان به روش پیچ و مهره ای در گرگان، ساختمان دانشگاه علوم پزشکی بین المللی گلستان، پروژه مسکونی عدالت 88- آقای چراغعلی، پروژه ساختمان اداری بنادر و دریا نوردی استان گلستان و … اشاره کرد.
ما در شرکت شالوده فولاد آسیا با بهره گیری از دانش نوین مهندسی پس از ساخت سوله های صنعتی کوچک و بزرگ فراوان افتخار این را داشته ایم که در زمره بهترین های ساخت سوله و اسکلت فلزی در استان گلستان و استان های هم جوار قرار بگیریم.
تیم مهندسی شرکت شالوده فولاد آسیا در استان گلستان آماده عقد قرارداد با شرکت ها، سازمان ها و کارفرمایان محترم می باشد و به شما این اطمینان را می دهد که در هر مرحله از ساخت سازه خود را نظارت کرده و از مقاومت و نحوه ساخت آن اطمینان حاصل نمایید

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره 09120678559 یا 01734534140 تماس حاصل فرمایید.